DoH II

Forum sojuszu DoH II


#16 2007-07-17 13:58:17

autochtone

Użytkownik

1587474
Call me!
Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 29
Punktów :   

Re: Socjal

Rozumiem poirytowanie i popieram. Sam osobiście o nic nie prosiłem i raczej tego nie zrobię, bo lubię sam do wszystkiego dojść. Oczywiście sojusze są po to by sobie pomagać, dlatego plan skarbonka wydaje mi się doskonały. Pomoc tylko 2 razy na dowolny cel. Jak umiesz z tego skorzystać to dobrze. Jak nie to masz problem. Ważne jednak by osoba, które będzie tym zarządzać będzie to robić fachowo i solidnie.
A co do katapult i reszty, to tak jak napisał mój przedmówca, sama możliwość ich posiadania to jeszcze nic, bo jak każdy wie jest to droga bajka w eksploatacji. Czyli bez dobrego eko nic się nie da z tego wykrzesać. Wybaczcie jednak, ale na czyjeś eko nie mam najmniejszego zamiaru się składać.

Offline

 

#17 2007-07-17 14:14:45

Danielos_82

Użytkownik

4462783
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 20
Punktów :   

Re: Socjal

Zgadzam się że ta proponowana osada powinna być w centrum sojuszu. Jestem jednak za stworzeniem oddzielnej osady tylko po to ponieważ jeśli skarbonka bedzie u jakiegoś gracza w istniejącej osadzie to jest groźba bałaganu bo jak ci przyjdzie 15 transportów dziennie albo więcej (nie tylko na skarbonkę - bo może ktos zechce ci podesłać jakąś surówkę) to jak się w tym połapiesz? A jeżeli chodzi o opłaty to może to być na przykład 5 % od każdej wpłaty które idzie na rozwój pól surowców. Rozwój pól jest bardzo ważny ponieważ po dłuzszym okresie bedzie to generowało dość zaczne zyski a co za tym idzie podwyższenie potencjalnych kredytów przy jednoczesnym obniżeniu wymaganego stanu konta. Jeżeli chodzi o wpłaty to powinny one być takie same z każdego surowca (brak bałaganu) a ich minimalna wysokość jest do dyskusji. Chciałbym jednak zaznaczyć że jeżeli osada już stoi to potrzeba 2 graczy w tym programie jeden ze stanem konta 900 (potroncona została opłata 10 %) i drugi ze stanem 450 (opłata również została potrącona) aby ten pierwszy dostał najniższy kredyt (proponowane 1250). Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

PS to nie jest program krótkoterminowy tylko w dłuższej perspektywie

Offline

 

#18 2007-07-17 14:21:22

garock

Gość

Re: Socjal

Bardzo słuszne uwagi - podobają mi się , ale przedewszystkim zgadzam sie z jdarexem ;
i pytanie do Marcusa , czy ktoś zrobił zestawienie , kto już dostał ?;ja chętnie zbuduję sobie katapulty

 

#19 2007-07-17 14:21:59

Danielos_82

Użytkownik

4462783
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 20
Punktów :   

Re: Socjal

Aha jeszcez jedno ja tą osade moge postawić za własne środki tylko to troche potrwa i może się ona znajdować w centrum sojuszu jak najbardziej.

Offline

 

#20 2007-07-17 15:00:51

vadim

Użytkownik

6125802
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 137
Punktów :   

Re: Socjal

stawianie specjalnie nowej osady wydaje mi sie bez sensu, rozbudowa magazynu, kryjowek, spichlerza, rynku, i pol na jakis zadowalajacy poziom potrwa strasznie dluugo!!! juz lepiej zeby za skarbonke robilby gracz ktory ma 2-3 osady, i jedna byla by ta skarbonka.... wasze dalsze  pomysly jakos do mnie nie przemawiaja, jestem za pierwowzorem (pierwszy post)....


"NO SUCH LUCK, NO LUCK AT ALL..."

Offline

 

#21 2007-07-17 15:17:44

Paweł_28

Użytkownik

4559636
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 55
Punktów :   

Re: Socjal

Danielos, właśnie dlatego proponuję znaleźć kogoś kto posiada takie mozliwości, np. Marco ma juz dwie osady, druga niedawno stworzył, juz bedzie prosciej, jesli sie zgodzi. Ja np. jedna osade poswiecilem calkowicie dla def'a i wszystko jest jasne i przejrzyste. Budowanie osady od poczatku pochlonie duzo czasu i surowca.

Pisales ze kazdy bedzie wplacal kiedy chce, to dopiero wprowadzi balagan, ja proponuje zeby wplaty dokonywane byly w scisle okreslonym czasie w wysokosci jakiej podalem, trudno wymagac od slabszych aby wplacali tyle samo co silniejsi.

Proponuje ustalic limit kredytu. Obliczyc procentowy udzial kazdego z nas we wpłatach i na tej zasadzie decydowac o kwocie przyznania kredytu danej osobie.

Offline

 

#22 2007-07-17 15:36:11

cyc

Użytkownik

10181708
Skąd: Debica
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 25
Punktów :   

Re: Socjal

hm wydaje sie mi ze to niezly pomysl Pawla_28 ale mam jedno ale czy ten gracz kury bedzie sie tym zajmowal poprostu sie w tym wszystkim nie pogubi.

Offline

 

#23 2007-07-17 15:49:58

Danielos_82

Użytkownik

4462783
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 20
Punktów :   

Re: Socjal

Paweł_28 przyjmuje twoje argumenty sa jak najbardziej słuszne (kredyt zależny od procentu wkładu własneko w kasę jest dobrym rozwiazaniem). Jeżeli chodzi o terminowość wpłat to też bym tak chciał ale czy uczestnicy się zgodzą, nie wiem. Jasne że ktos kto ma dwie osady to mógłby poświęcić jedną na skarbonke (SKOK) ale czy się ktoś taki znajdzie też nie wiem, ale może.

CYC uczestnicy SKOK się połapią jeżeli bedzie tym zarządzała jedna sumienna i obowiązkowa osoba.

Offline

 

#24 2007-07-17 20:14:08

Ericsson

Użytkownik

750137
Skąd: Portsmouth
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 101
Punktów :   
WWW

Re: Socjal

Do Rychux:
Po pierwsze jak masz jakieś żale to załóż odpowiedni wątek i tam sobie popłacz. Tutaj jest mowa o socjalu i rozwiązaniach mających poprawić sytuację w sojuszu.
Po secundo: Co ty nazywasz kolesiostwem? Np z Jdarexem rozmawiam codziennie, z Meve jaszcze częściej z innymi, których nie wymienię też i mówię od razu. Nigdy nie będę Cię traktował tak jak ich. Dlaczego? Bo ich znam. A o tobie potrafię powiedzieć tylko tyle, że jesteś Rychux i mówisz nie na temat. To moje osobiste zdanie. Regulamin w sojuszu natomiast jest jeden i względem niego wszyscy są równi. Jasne?


Odnośnie Waszego planu.

1. Nie wzięliście pod uwagę, że za kilka tygodni z takim trudem budowana dzisiaj  osada skarbiec przestanie wystarczać. Inflacja jest za wysoka. Za jakiś czas będziemy operować nie tysiącami surowca a dziesiątkami i setkami tysięcy.  za kredyt rzędu 5000 surowca nie kupisz sobie nawet promila wojska. Policzcie ile max taki skarbiec zgromadzi.
Generowanie zysków skończy się na poziomie 1000 surowca na godzinę. No chyba, że będzie to czyjaś stolica to max 18-19 poziom pól. Więcej się nie da wycisnąć. Skutek będzie taki, że produkcja własna + wpłaty będą przepełniać magazyny po 4 godzinach a wartość zgromadzonego surowca będzie tak mała że plan upadnie. Za jakiś czas aby się utrzymać na powierzchni trzeba będzie mieć zasilanie z kilku albo kilkunastu własnych osad. Co w obliczu tego będzie znaczyć ta jedna?  (gracze którzy kończyli na innych serverach mieli po 150 własnych osad) Nawet najsłabszy gracz będzie kilkanaście albo nawet kilkaset razy bogatszy od tego banku.
2. Ten kto będzie zarządzał tą osadą powinien wziąć pod uwagę wizytę MH. Na tym serverze MH działa wyjątkowo sprawnie. Zapytajcie Garocka.
3. Nie chcę nawet myśleć o skutkach przecieku informacji o skarbcu na zewnątrz.
4. Policzyliście ile naprawdę trzeba wsadzić na początku? Za to co włożycie na sam początek można już uruchomić skarbonkę.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty zaznaczam, że mój plan jest niewrażliwy na te przeciwności i jeszcze raz proszę o spokojne zastanowienie się nad tym.
Decyzja należy do Was.


http://travian.macaputo.de/sig-4-pl-2-pl6_22278.gif
   http://images20.fotosik.pl/352/a8224ee3af0e719c.png
"Zemsta to potrawa, która najlepiej smakuje kiedy jest już zimna" 
                               -Vito Corleone-

Offline

 

#25 2007-07-17 21:08:57

Paweł_28

Użytkownik

4559636
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 55
Punktów :   

Re: Socjal

Nie mam niestety doświadczenia w tej grze na innych serwerach, zatem biorąc za prawdę co pisze Eric, stwierdzam, że przekonały mnie jego argumenty. Podpisuję się pod jego propozycją. Pozdrawiam

Offline

 

#26 2007-07-17 21:17:01

Ericsson

Użytkownik

750137
Skąd: Portsmouth
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 101
Punktów :   
WWW

Re: Socjal

Ja też gram w to pierwszy raz. To tylko moje przypuszczenia, więc może ktoś z doświadczeniem się wypowie. Ja też mogę się mylić.


http://travian.macaputo.de/sig-4-pl-2-pl6_22278.gif
   http://images20.fotosik.pl/352/a8224ee3af0e719c.png
"Zemsta to potrawa, która najlepiej smakuje kiedy jest już zimna" 
                               -Vito Corleone-

Offline

 

#27 2007-07-17 21:28:11

vadim

Użytkownik

6125802
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 137
Punktów :   

Re: Socjal

Przychylam sie do wypowiedzi Eryka!ja sam majac zeldwie ok 400 popa juz mam produkcje na poziomie 700 jednostek na godzine, a zanim taka osada bedzie ukonczona, to moje wplywy na godzine beda 10x wieksze!


I NAPRAWDE UWAZAJCIE NA MULTI HUNTERA! do mnie sie juz raz doczepil, moj sasiad z glownego DoH mial problemy.... nie ma zartow...


"NO SUCH LUCK, NO LUCK AT ALL..."

Offline

 

#28 2007-07-17 22:18:53

Meve

Użytkownik

957331
Skąd: Portsmouth
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: Socjal

To nawet nie jest kwestia doświadczenia w grze na innych serwerach. Wystarczy zerknąć na wyniki z jakimi z kończyły sie sesje gry w traviana -w Polsce dopiero jedna zakończona (speed), ale możemy skorzystać z doświadczeń zagranicznych
http://travian.macaputo.de/finishedrounds.php
Biorąc pod uwagę wyniki  czołowych graczy - proszę zerknąć na liczbę osad, albo wartość skradzionej surówki- logiczne jest, że pomysł jednej osady skarbca czy jak ją tam zwał, nie ma racji bytu.
Proponuję, przeczytać raz jeszcze założenia projektu skarbonka i wziąć sie do jego realizacji.


I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką.
Paulo Coelho "Alchemik"

Offline

 

#29 2007-07-18 11:03:42

Tengel III

Nowy użytkownik

1633517
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 7
Punktów :   

Re: Socjal

Ja również się zgadzam z tym projektem skarbonki, a denon2000 ma racje... takich graczy jak ja jest więcej - nie jesteśmy jeszcze super potężni i sie budujemy, ale surowce dajemy na każdą składkę, myslalem że to bedzie uczciwe że ja i mi podobni wpakujemy w te składki po kilka tysięcy i dzieki temu sprawiedliwie sami otrzymamy kiedy przyjdzie pora... ale to jest sojusz i sie dostosuje... na zdrowie tym którzy dostali składki!

Offline

 

#30 2007-07-18 13:01:46

inthewhite

Administrator

4685093
Skąd: Wro
Zarejestrowany: 2007-07-05
Posty: 101
Punktów :   

Re: Socjal

chyba kazdy tak myslal ze jak placi (tak ja np. ja tez) na katapulty innych to w swoim czasie dostanie na swoje rowniez, ale jesli robia sie dymy z tego powodu i ktos majakies 'wąty' to co zrobic? nie dziwie sie ze Marcus zarzadzil koniec skladek, w koncu nie mozna nikogo do niczego przymuszac.


I feel like I'm diagonally parked in a parallel universe.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ogt.pun.pl www.wrogowiehordy.pun.pl www.dyskusja.pun.pl www.holydestruction.pun.pl www.actbg.pun.pl